1949/8542
Ubekendt kunstner, 19. årh.
En stående russisk soldat ved sit gevær. Skulptur af delvis forsølvet messing. Usigneret. H. 17.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag