2110/1345
“Evelyne” taske af blåt læder med sølvfarvede beslag, aftagelig skulderstrop af stof, en udvendig baglomme og et rum. 2006. H. 31 x B. 29 x D. 8 cm.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker på læderet udvendigt. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 10. marts 2021
Vurdering
Hammerslag