1946/265
Samling årsskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. Bestående af: 1973, 1975–1981, 1983, 1984, 1986, 1988–1990. Georg Jensen. Vægt 633 gr. (14)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag