1946/​910

Bang & Olufsen

“Beosound 4” stereoanlæg, to højttalere “Beolap 4000”, samt remotecontrol Beo4. H. 32. B. 28. D. 24 og H. 32. B. 28. D. 14. Udført hos B&O. (4)

Købt af nuværende ejers forældre i 2007.

“Beosound 4”: Type no. 2851. Item no. 1200001. Serial no. 20040789.

“Beolap 4000”. Type no. 6642. Item no. 1850153. Serial no. 20041347.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. et virker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK