2014/303
Tysk og russisk bestik med skafter af sølv bestående af sauceske, serveringsspade, tre pålægsgafler samt tærtekniv. Uidentificerede mestre, 20. årh. L. 18,5–22 cm. (6)
Seks knive med skafter af pletsølv samt defekt tang medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag