2003/868
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 15”. Rektangulært sofabord af massiv eg. Udført og stemplet hos Andreas Tuck. H. 48. L. 150. B. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Top med nogle pletter.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud