900/​657

Carl Dangel

Håndvævet tæppe af uld i rölakan teknik med polykromt mønster på brun base med grå bort. Sign. CD. Udført midten af 20. årh. L. 297. B. 197.

Design: Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 11. marts 2021

Vur­dering

15.000–18.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK