900/657
Håndvævet tæppe af uld i rölakan teknik med polykromt mønster på brun base med grå bort. Sign. CD. Udført midten af 20. årh. L. 297. B. 197.
Design: Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 11. marts 2021
Vurdering
Hammerslag