2110/4
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Kystparti med oprørt hav. Sign. Carl Locher, 1904. Olie på lærred. 55,5×84.
Behov for let overfladerensning. To afskalninger i bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag