2045/122
Barok chatol af nøddetræ, front med skriveklap og seks skuffer. 18. årh. H. 121. B. 113. D. 50.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag