2046/297
Koreansk balusterformet krukke af porcelæn dekoreret i underglasur blå med buddhistiske symboler og skriftegn. Choson 18.-19. årh. H. 28 cm.
limet på top kant, brændings fejl, krakeleringer ved bunden
Ældre malerier, møbler og varia, 9. november 2020
Vurdering
Hammerslag
58 bud