1824/884
Hans Henrik Lerfeldt (f. Århus 1946, d. København 1989)
“Erotisk komposition med græshoppe”. Sign. Lerfeldt. Akvarel på papir. Bladstørrelse 15×25.
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 12. juni 2018
Vurdering
Hammerslag