2119/92
Henny Köster Panduro (f. Randers 1863, d. København 1930)
Parti fra Taormina med arbejdende kvinder. Sign. monogram. Olie på lærred. 62×67,5.
En længere afskalning. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag