905/13
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
“Sct. Ibs gl. Kirkeskib og Domkirken. Roskilde. Vinterformiddag”. Sign. Viggo Pedersen 1921. Olie på plade. 50×60.
Udstillet: Den Frie Udstilling, 1921 nr. 204.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag