1747/​1526

Kaminur af delvis forgyldt og patineret zink, base med plaketter af alabast, urhus med kavaler til hest, skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 47. B. 44. D. 16.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.

Varia, 23. november 2017

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK