2049/198
Empireform bouillotte lampe af forgyldt bronze, skærm af grønmalt metal. Monteret til el. 19/20. årh. H. 58 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår uden “lågknop”.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag