2115/14
Bombéformet kommode af rosentræ indlagt med intarsia, plade af rødbroget marmor, beslag af bronze, front med tre skuffer. Rokokoform. 20. årh. H. 85. B. 130. D. 65.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle mindre finérskader. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag