Jørgen Nash (f. Vejrum 1920, d. Örkeljunga 2004)
Uden titel. Sign. på bagsiden Jørgen Nash. Gouache på papir. Lysmål 48×39.
Originalforlæg til senere litografi.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.