2118/1030
Constant (f. Amsterdam 1920, d. Utrecht 2005)
Komposition fra mappen “Pour Jorn”, 1976. Sign. Constant, 46/100. Litografi i farver. Lysmål 73×52,5.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud