1827/688
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Le Message Biblique de Marc Chagall, Musée du Louvre”, 1967. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 55×43.
Litteratur: Sorlier s. 104.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. juli 2018
Vurdering
Hammerslag