1606/812
Niels Helledie (f. Sopmos Torslev Sogn 1927, d. Skagen 2022)
Kristus. Vægrelief af delvist bemalet stentøj og bly, monteret på plade. Usigneret. 48×70.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte afslag.
Moderne kunst og design, 9. februar 2016
Vurdering
Hammerslag