2009/2031
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model Chronometer 36000. Aotomatisk værk med dato. Sort urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænke af 14 kt. guld. Omkreds ca. 17 cm. Samlet vægt ca. 86 g. Urets B. 34 mm. 1970'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 26. februar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||