2203/130
Poul Friis Nybo (f. København 1869, d. Vejby 1929)
Interiør med en kvinde ved et klaver. Sign. Friis Nybo. Olie på lærred. 82×65.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag