2204/912
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Beta”. Bordlampe af sortlakeret metal, messing og kobber. Udført hos Fog & Mørup. H. 44.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||