2415/​227

Barokskæring af træ, gavlstykke til vugge, udskåret med bladværk og kartouche med spejlmonogram JGD. 18. årh. L. 49,5 cm. D3

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag