857/986
Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)
Uden titel. Stemplet M. Marín. Hængende mobile i rødbemalet jern. H. ca. 70. B. ca. 155. Unika.
Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Malerier, grafik og fotografier, 10. juni 2015
Vurdering
Hammerslag