Claus Carstensen (f. Sønderborg 1957)
40 kompositioner. Nogle sign. og nummererede. 36 mixed media værker til bogen “Masker uden navne”, tre linoliumssnit, samt litografi i farver. Varierende mål fra 13×21 til 42×32. Uinddrammede.
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København.
Enkelte folder. Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 7. februar 2023
28 bud