1838/1027
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Rektangulært spejl af palisander. Model 306. Udført og mærket hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 109. B. 57.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Falmet. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. september 2018
Vurdering
Hammerslag