1838/​1027

Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)

Rektangulært spejl af palisander. Model 306. Udført og mærket hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 109. B. 57.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Falmet. Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 18. september 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag