2445/​315

Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)

Parti fra en svensk skov med børn, der åbner et led. Sign. Carl Bøgh 1886. Olie på lærred. 96×74.

Proveniens: ABR auktion 548, 1990 nr. 511.

Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

15 bud

800893 3.600 DKK
842013 3.400 DKK
800893 3.200 DKK
842013 (Autobud) 3.000 DKK
800893 3.000 DKK
842013 2.900 DKK
800893 2.800 DKK
842013 (Autobud) 2.700 DKK
800893 2.600 DKK
842013 2.500 DKK
800893 2.400 DKK
842013 2.300 DKK
800893 2.200 DKK
1014060 2.100 DKK
800893 2.000 DKK