Foto endnu ikke klar
886/104
Emanuel Larsen (f. København 1823, d. sst. 1859)
“Den russiske Escaudre i Øresund 1848”. Sign. Emanuel Larsen Kronborg 1848, samt betegnet Den russiske esquadre i Øresund 1848. Olie på lærred. 21×32.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, antikker og våben, 28. maj 2019
Vurdering
Hammerslag