Foto endnu ikke klar
886/​104

Emanuel Larsen (f. København 1823, d. sst. 1859)

“Den russiske Escaudre i Øresund 1848”. Sign. Emanuel Larsen Kronborg 1848, samt betegnet Den russiske esquadre i Øresund 1848. Olie på lærred. 21×32.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, antikker og våben, 28. maj 2019

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag