1920/​1584

To kinesiske præsentationsskåle af porcelæn, dekorerede i farver med figurscenerier. 19.-20. årh. H. 5. L. 26 og 26,5. (2)

Slitage på guld.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK