2015/801
Jo Hammerborg, tilskrevet (f. 1920, d. 1982)
Cirkulær pendel af sortlakeret metal og kobber. Antageligt udført hos Fog & Mørup. 1960'erne. H. 11,5. Diam. 30.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|