2015/​801

Jo Hammerborg, tilskrevet (f. 1920, d. 1982)

Cirkulær pendel af sortlakeret metal og kobber. Antageligt udført hos Fog & Mørup. 1960'erne. H. 11,5. Diam. 30.

Stand

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 7. april 2020

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.000 DKK