André Marfaing (f. Toulouse 1925, d. Paris 1987)
Uden titel, 1969. Sign. Marfaing; dateret på bagsiden. Photo D.97. Olie på lærred. 35×27.
Proveniens: Galerie Ariel, Paris (Ariel 11540). Proveniens: Galerie Nord, Randers.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021