873/639
Paul Gadegaard (f. Frederiksberg 1920, d. København 1996)
Uden titel, 1955. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 55×46.
Proveniens: Galerie Birch, København. Erhvervet her af nuværende ejer.
Malerier & skulpturer, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag