2440/808
Herman Busquet
“Pinocchio”. Et par bord/væglamper af forniklet og sortmalet metal med justérbar skærm af gullakeret metal med stjerneformede perforeringer. Udført ca. 1950'erne hos Hala Lampenfabriek. H. 32. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle afskalninger og buler. Fod med senere lakering.
Vurdering
902445 | ||
841959 |