2041/9019
Gagneau
Fransk loftslampe med stel af forgyldt bronze og skål af krakeléporcelæn. Signeret 'R Gagneau D'enghien'. 19. årh.s slutning. H. 127. Diam. 40.
Monteret til el. Ellers intet at bemærke.
Selected, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag