2412/605
Posborg & Meyhoff
“Arco”. Skrivebord med vinkelsektion af palisander, plade beklædt med gråt læder, front og vinkelsektion med skuffer. Udført hos Sibast Møbler. 1970'erne. Skrivebord: H. 80. L. 205. B. 100/215. Vinkelsektion: H. 69. L. 162. B. 50.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||