2125/202
Russisk sukkerskål af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Leningrad Juvelérfabrik, Skt. Petersborg 1927–1954, lødighed 916. Vægt 182 g. Diam. 10,5. H. 3,8 / 10.
Minimal alders- og brugsslitage, inkl. enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud