922/147
Fransk bureau plat af mahogny, prydet med lister af metal samt beslag og sabots af forgyldt bronce, plade med sort guldtrykt læder, sarg med fem skuffer, tilspidsede kannelerede ben. 18. årh.s slutning eller 19. årh.s første havldel. H. 75. L. 142. B. 70.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Nøgle medfølger.
Antikviteter – kunsthåndværk, møbler og tæpper, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag