922/​147

Fransk bureau plat af mahogny, prydet med lister af metal samt beslag og sabots af forgyldt bronce, plade med sort guldtrykt læder, sarg med fem skuffer, tilspidsede kannelerede ben. 18. årh.s slutning eller 19. årh.s første havldel. H. 75. L. 142. B. 70.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Nøgle medfølger.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?