2125/​533

Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)

“New York”, 1974. Sign. Carl-Henning Pedersen. Akvarel på papir. Bladstørrelse 59×39.

Undersøgt i ramme. Original stand.

Moderne kunst og design, 22. juni 2021

Vur­dering

20.000–25.000 kr

Hammerslag

28.000 kr

21 bud

28.000 kr
27.000 kr
26.000 kr
25.000 kr
24.000 kr
23.000 kr
22.000 kr
21.000 kr
20.000 kr
19.500 kr
19.000 kr
18.500 kr
18.000 kr
17.500 kr
17.000 kr
16.500 kr
16.000 kr
15.500 kr
15.000 kr
14.500 kr
14.000 kr