2125/533
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“New York”, 1974. Sign. Carl-Henning Pedersen. Akvarel på papir. Bladstørrelse 59×39.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud