2437/54
Kinesisk skål af porcelæn, dekoreret i gul og grøn glasur med drager. Mærket Wanli, men 19. årh. H. 7. Diam. 14,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag