2119/270
Lågdåse af sølv, rigt drevet med blomster og blade på mat-hamret bund, lødighed 900, indvendig forgyldt. Tyrkiet, 20. årh. Vægt 353 g. Diam. 14 cm
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag