2119/​270

Lågdåse af sølv, rigt drevet med blomster og blade på mat-hamret bund, lødighed 900, indvendig forgyldt. Tyrkiet, 20. årh. Vægt 353 g. Diam. 14 cm

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag