Foto endnu ikke klar
893/​331

Louis XVI konsol af hvidmalet træ med plade af marmoret træ, sarg udskåret med bladværk og rosetter, runde, kannelerede hvor imellem X-formet sprosse med urne. 18. årh.s slutning. H. 85. B. 120. D. 53.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

17.000 DKK