Foto endnu ikke klar
893/331
Louis XVI konsol af hvidmalet træ med plade af marmoret træ, sarg udskåret med bladværk og rosetter, runde, kannelerede hvor imellem X-formet sprosse med urne. 18. årh.s slutning. H. 85. B. 120. D. 53.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag