2043/​782

Valdemar Petersen

Firesidet vase af stentøj modelleret med cirkulær munding. Stemplet monogram, 224. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 16,5. B./L.15.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

750 kr.

750 kr.