2043/782
Firesidet vase af stentøj modelleret med cirkulær munding. Stemplet monogram, 224. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 16,5. B./L.15.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag