2124/327
Et par kinesiske bordlamper af porcelæn, dekorerede med blomstrende grene på gul grund, på stand af udskåret træ. 20. årh.s slutning. H. ekskl. montering 34. (2)
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Den ene stand med afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag