2438/81
Stor fransk olivenkrukke af delvis glaseret brændt ler, stemplet Poterie de la Madeleine Anduze, 20. årh. H. 120 cm.
Alders- og brugsrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag