1949/8598
En samling af otte + ni russiske mundservietter af hvid damask, vævet med hhv. engle- og empiremotiver samt fugle- og blomstermotiver, de fleste broderet med monogram. 20. årh.s begyndelse. 70×75 og 75×90. (17).
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag
22 bud